Nie ma co się oszukiwać, włamania do domów z roku na rok dzieją się coraz częściej. Nikt z nas nie chce stracić dobytku całego swojego życia, dlatego należy robić wszystko, aby go ochronić. Solidne zamki, czy wysoki płot coraz częściej nie wystarczają, dlatego bardzo dobrym rozwiązaniem może być monitoring. Dlaczego warto się na niego zdecydować?

Dlaczego instalujemy monitoring?

Jednym z najpopularniejszych sposobów, który pozwala ochronić posesję przed włamaniem, jest oczywiście monitoring. Jego wielką zaletą jest to, że jednocześnie spełnia on dwie funkcje. Po pierwsze odstrasza potencjalnych rabusiów, dla których jest zagrożeniem. Bardzo często sama obecność kamer zainstalowanych na danej działce sprawia, że złodzieje rezygnują z włamania, a nawet jeśli do niego dojdzie, to całe zajście zostanie zarejestrowane za pomocą zainstalowanych kamer. Dzięki monitoringowi szybka identyfikacja złodziejów, czy też ich pojazdów jest bardzo łatwa, co znacząco ułatwia zadanie, jakie stanie przed policją.

Na jakie kamery warto się zdecydować?

Oczywiście jednym z najlepszych sprzętów są kamery IP. Charakteryzują się ona dobrą jakością obrazu, a także wytrzymałością na wszelkiego rodzaju warunki pogodowe. W trakcie zakupów należy również zwrócić uwagę, czy dane urządzenie jest w stanie widzieć po zmroku. Jak wszyscy wiemy, włamania najczęściej mają miejsce w nocy, czy też wieczorem, dlatego warto dobrze się przed nimi zabezpieczyć. W przypadku, gdy nasza posesja należy do dość sporych, warto również zadbać o to, aby kamera wyposażona była w szeroki kąt. Dzięki niemu będzie w stanie zarejestrować znacznie więcej na pojedynczym kadrze. Nie możemy również zapomnieć o czujnikach ruchu. W przypadku, gdy zostaną zaimplementowane w naszym sprzęcie, będą one wykrywały ruch potencjalnych złodziei. Bardzo ciekawym rozwiązaniem są bezprzewodowe kamery autonomiczne. Do ich montażu nie są potrzebne kable, dlatego zarówno w domu, jak i na podwórko pozostanie ład i porządek.

Jakimi zaletami charakteryzuje się monitoring?

Monitoring to nic innego jak modernistyczne rozwiązanie, które zapewnia swoim użytkownikom wiele komfortu oraz oczywiście bezpieczeństwa. Odpowiednie zintegrowanie nagrań z wielu kamer, które będą dobrze rozmieszczone, sprawi, że uzyskanie obrazu z nawet bardzo trudno dostępnych miejsc, będzie po prostu możliwe. System monitoringu podłączony jest do specjalnych rejestratorów danych, dzięki którym zapis wideo przebiega szybko oraz bezproblemowo. W związku z tym nagrania możemy odtworzyć o dowolnej porze dnia i nocy, co jest bardzo komfortowe.